Jdi na obsah Jdi na menu
 


Škola pro udržitelný život

12. 1. 2012

 Základní informace o programu

Škola pro udržitelný život je společný program Nadace Partnerství a Střediska ekologické výchovy a etiky Rýchory – SEVER . Generálním partnerem programu je Toyota Motor Czech spol. s r.o.
Posláním programu je vzdělávání v oblasti komunitního plánování a zapojení žáků a veřejnosti do konkrétních akcí směřujících ke zlepšení životního prostředí.
Pomáháme školám a jejich partnerům v péči o životní prostředí v jejich okolí.
Program je postaven na myšlence místně zakotveného učení. Žáci spolu s dalšími partnery z vnějšku školy přemýšlí o tom, co mohou udělat pro udržitelnější rozvoj své obce nebo čtvrti. Ze zásobníku nápadů, který vytvoří, pak postupně realizují navržené změny a tím prakticky a konkrétně mění místo, kde žijí a studují, k lepšímu.
Cílem programu je rozvoj občanské společnosti a principů místní Agendy 21, podnícení účasti občanů ve věcech veřejných a vytváření dlouhodobého partnerství školy s rodiči a organizacemi, které v místě působí. 
Zároveň tím škola orientuje výuku na potřeby skutečného života a do výuky přirozeným způsobem zahrnuje rozvoj kompetencí potřebných pro řešení problémů současného světa. Program poskytuje žákům i všem, kteří pracují na místní úrovni, základní znalosti a dovednosti k dlouhodobému plánování a realizaci udržitelného rozvoje místa.
Zdroj: http://www.skolaprozivot.cz/info
 
V rámci tohoto programu získala ZŠ Tuklaty podporu pro svůj projekt Malované lavičky. Pořídíme si lavičky, děti vytvoří návrhy a na jaře 2013 je společně s učiteli, rodiči a dalšími nadšenci omalují. Lavičky budou rozmístěny na školní zahradě. Vznikne tak místo pro odpočinek a posezení v přírodě na školní zahradě. Je přístupná veřejnosti v časech daných provozním řádem.