Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sběr oleje

12. 1. 2012

Pomáháme přírodě - sbíráme použitý rostlinný olej z domácností.

ZŠ Tuklaty

http://www.sberoleje.cz

,,Pár důležitých rad a informací pro sběratele.

Stručně co musíte udělat:
Sbírejte použitý rostlinný olej do 1,5 l PET lahví a noste je do školy, kde tyto lahve vyměníte za bodíky, které si nalepte do sběratelské karty. Sbírejte tolik bodů, kolik jich potřebujete na Vámi vybranou odměnu. Bodové ohodnocení naleznete v katalogu odměn na těchto stránkách. Přístup do katalogu a k zajímavým hrám je po zaregistrování. Podrobná pravidla naleznete též v katalogu odměn.

O projektu

Tento projekt přináší nové možnosti v ochraně klimatu, hospodaření se surovinami a v neposlední řadě i nové ekonomické příležitosti pro školy.

Jedná se o spolupráci PMI a škol při organizaci sběru použitého rostlinného oleje z domácností žáků základních škol a školních jídelen. V současnosti je již všeobecně známo, že rostlinný olej představuje cennou průmyslovou surovinou, využitelnou v energetice, dopravě, lesnictví, stavebnictví apod. Také ovšem platí, že zatím existuje nízké povědomí o tomto faktu a tak rostlinný olej z domácích fritéz v dnešní době končí v kanalizaci, čímž dochází k nenahraditelné ztrátě suroviny a dalším škodám na kanalizační infrastruktuře s následnými drahými opatřeními.
Na sklonku roku 2008 jsme začali s oslovováním základních škol po jednotlivých krajích, navazováním smluvních vztahů o výkupu použitého rostlinného oleje z jídelen a z domácností žáků.
Takto shromážděný rostlinný olej je dále zpracován na standardizovaný produkt, využitelný ve výše uvedených oblastech."

Zdroj: http://www.sberoleje.cz/o-projektu-stranka2.html